Уважаемые казанцы и гости города!

Музей-квартира Мусы Джалиля открыт для посещения и работает согласно установленному распорядку.  В целях недопущения распространения новой коронавирусной инфекции, исходя из технических возможностей музея, убедительно просим Вас соблюдать следующее:

1. Вход в музей — только в масках, перчатках, бахилах и по предварительному звонку по тел.+7(843) 238-50-48
  2. Одновременно находиться в музее могут не более 3 человек, с учетом нормы социального дистанцирования не менее 1,5 метра.
  3. В мемориальной экспозиции музея может находиться только 1 человек.
  4. Экскурсионное обслуживание – индивидуальное.

Спасибо за понимание!

Хөрмәтле казанлылар һәм шәһәребез кунаклары!

Муса Җәлилнең музей-фатиры үзенең эшчәнлеген башлап җибәрә һәм билгеләнгән тәртип буенча эшли. Йогышлы яңа коронавирус таралмасын өчен, музейның техник мөмкинлекләреннән чыгып, түбәндәгеләрне үтәвегезне сорыйбыз:

1. Музейга керү — битлек, перчаткалар, бахилларда һәм алдан шалтырату буенча гына. Тел.+7 (843)238-50-48
  2. 1,5 метрдан да ким булмаган социаль дистанция нормасын исәпкә алып бер үк вакытта музейда 3 кенә кеше була ала.
  3. Музейның мемориаль экспозициясендә 1 кеше генә булырга мөмкин.
  4. Шәхси экскурсия хезмәте күрсәтү мөмкинлеге бар.

Аңлавыгыз өчен рәхмәт!